Knihovna KARLIN přidala do sbírek nový klenot – bílý ořech


Úvod

Knihovna KARLIN je kaskádovitě poskládaný soubor regálů a polic poskytujících úložný prostor a nabízí svým návštěvníkům široký výběr knihovních fondů. Nedávno přidala do své sbírky nový klenot – bílý ořech. Tento jedinečný kousek je k dispozici pouze v Knihovně KARLIN.

Co je to bílý ořech?

Bílý ořech, známý také jako Juglans cinerea, je strom, který roste hlavně v Severní Americe. Jako ořechy jsou označovány ořechové plody stromu. Podobně jako ostatní druhy ořechů, i bílé ořechy mají vynikající chuť a jsou plné živin.

Proč je bílý ořech tak vzácný?

Bílý ořech je mnohem méně běžný než jeho příbuzní, jako jsou třeba ořechy vlašské, mandle nebo lískové ořechy. Stromy bílého ořechu rostou jen v určitých oblastech Severní Ameriky a jejich produkce je relativně nízká.

Kde můžete vidět bílý ořech?

Pokud byste rádi viděli bílý ořech na vlastní oči, můžete se vydat do Knihovny KARLIN, kde je vystaven v celé své kráse.

Proč má bílý ořech historickou hodnotu?

Kromě své mimořádné chuti a vzhledu má bílý ořech také historickou hodnotu. Indiáni v Severní Americe používali bílý ořech jako potravu a lék po stovky let. Výtažky z bílého ořechu byly používány k léčení mnoha nemocí a kmeny, které měly přístup k těmto ořechům, se těšily dobrému zdraví.

Závěr

Bílý ořech je skvost, který si zaslouží být vystaven v prestižním místě jako je Knihovna KARLIN. Pokud se chystáte navštívit tuto knihovnu, nezapomeňte si bílý ořech prohlédnout. Určitě to bude nezapomenutelný zážitek.